Ukliďme les!

Už pár týdnů po tom, co se celý svět zastavil a lidi z měst začali hromadně utíkat a schovávat se v přírodě, jsem si uvědomil, že to bude průser a až to vše skončí, bude tam pěkně bordelu. (Né, že by ho tam nebylo málo i před tím). Napadlo mě teda zkusit oslovit lidi co mě sledují na instagramu a tak jsem nahrál krátké video a vyzval tak sledující, jestli by se přidali trochu to tady kolem našeho krásného města uklidit.

Nakonec se přihlásilo celkem dost lidí (přibližně 30), ale samozřejmě ne každý se nakonec dostavil a tak nás ve finále bylo 14.

Tento krát jsme se podívali na okolí Medvědího pramene, kde se našlo celkem dost odpadků, ale upřímně jsem čekal bordelu víc, co bylo docela příjemné zjištění.

Našli jsme i nákupní košík a to jsme teda nikdo nepochopil, že proč se někomu přes les a špatný terén chce jít s takovou věcí. Samozřejmě, že když už účel splnil, není už potřebný, tak proč ho vracet do města že jo. Ale díky, nám to aspoň ulehčilo odvoz pytlů.

Naše tlupa obsahovala fakt kvalitní dobrovolníky, kteří pročesali les a díky tomu našli i odpadky pěkně staré.

Možná si někdo řekne proč to vše fotím, proč to dělám takhle okatě přes internety a co tím sleduji. Já vám teda rovnou dopovím. Chtěl bych takhle upozornit na to, že i v našem hezkém městě se to děje dělo a dít stále bude. Hlavně chci namotivovat co nejvíc lidí aby šli do lesa na procházku taky a vzali si občas s sebou rukavice a pytel. Anebo se rovnou zúčastnili podobné akce jako je tahle. A možná se na to taky podívá ten, co ten bordel dělá a trkne mu v té makovici. I kdyby to měl být jediný člověk, tak mi to za to celé stojí!

Každopádně mockrát děkuji všem dobrovolníkům za ochotu a za to, že jsou ochotní dělat to společně semnou. Taky děkuji oddělení životního prostředí v Mariánských Lázních, že nám posbíraný bordel odvezli.

Už teď se těším na další akci a nové místo kde na nás odpadky čekají.

Poslední obrázek je moje kresba, která to má celé symbolizovat.

Nejsem žádný bloger ani nic podobného, takže pokud jste to dočetli až sem, tak si toho vážím a děkuji.

Michal.